Můj příběh aneb jak to všechno začalo.

23. prosince 2013 v 19:44 | K.
Ahoj, než se do něčeho pustím, říkala jsem si, že by bylo asi nejlepší, kdyby jste mě nejdřive trošku poznali a dozvěděli se kdo jsem a jak jsem se dostala k takovým věcem jako zdravý životní styl a péče o samu sebou o kterých je vlastně celý tento blog.

Bude mi patnáct za několik měsíců, možná si říkáte, že jsem ještě moc malá na to, abych veděla něco o zdraví člověka a makeupu a hadrech a nebo si říkáte, že jsem moc malá se těmihle věcmi vůbec zaobírat, ale veřte mi, vím, co dělám :)

Když mi bylo asi šest, tak mi začalo akné. Ano přesně tak, v šesti letech. A víte, kdy se mi zlepšilo nebo řekněme, že vyléčilo? Na začátku listopadu tohohle roku. Bylo to fakt na nic, ale víceméně jsem si za to mohla sama - špatnou stravou, absolutně nulovou péčí o pleť a spoustu dalších věcí, které jsem dělala špatně. Když mi bylo asi dvanáct, tak se to rapidně zhoršilo, měla jsem po celém obličeji, takové maličkáté bezbarvé bouličky, večně jsem měla několik červených pupínků a trvalo mi další dva roky než jsem si uvědomila, že asi budu muset něco změnit. Trvalo mi dost dlouho, než jsem si uvědomila, že problém je jak zvenčí tak uvnitř. Používala jsem všémožné korektory a BB Creamy a pudry, abych to zakryla - ale nějak jsem to zapomínala z toho obličeje smývat, takže se mi ucpávaly póry a dělaly oné zánětlivé projevy a já se to snažila zakrýt ještě víc a tak jsem se dostala do takového začarovaného kruhu. To byl problém zvenčí, ale teď se teprve dostáváme k problému uvnitř. Víte, já žiju v přesvědčení, že všechno co se nám děje na povrchu těla, je odraz toho, co se děje uvnitř těla - když jste zdraví uvnitř, jste zdraví i na povrchu. Bohužel, nikdy nevyléčíte vnitří potíže tím, že budete léčit jenom vnějšek. Můj vnitřní problém, který mi působilo takové problémy bylo jídlo. Jedla jsem hrozně moc nezdravého jídla, čokolády, smaženýho, brambůrků a zapíjela to colou... plus nulovej pohyb k tomu. To nemělo za následky jenom hroznou pleť, ale taky hroznou váhu. Byla jsem obtloustlé, uhrovité děcko. Hrůza.

Teď jsem úplně někdo jiný. Změnila jsem svůj život od základu. Z té osoby, která neměla ani odličovací mléko, jsem se stala osobou, která si dokáže přečíst složení kosmetického přípravku a říct vám jaké špatné chemické přísady tam jsou. Moje pleť je nejlepší jakou jsem ji snad kdy vůbec měla. Zhubla jsem, upravila stravovací návyky a žiju zdravě. Ale jsem ráda za celou tuto zkušenost, protože mi to dalo tolik vědomostí, poznala jsem sama sebe, dalo mi to tolik nápadů a nasměrovalo mě to k mé vysněné budoucnosti. Dovolte mi tedy, abych se s vámi o své vědomosti a zkušenosti podělila, protože svoje tělo máte jenom jedno... tak o něj pečujte jak nejlépe dokážete :) Zítra začínáme.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama