Jídlo jako jed, jídlo jako lék. // Aneb jak na krásnou pleť.

25. prosince 2013 v 11:42 | K. |  Health
Asi před rokem jsem si uvědomila něco, co mi dost zásadně změnilo život. Když jsem měla problémy s pletí, tak jsem strávila hodiny a hodiny tím, že jsem hledala nějaké zázračné účinné mastičky a vodičky, které by moje problémy vyřešili. Samozřejmě nic takového neexistuje. Zlepšení nastalo, až když jsem začala pátrat po příčinně problému a moje problémy se vyřešily po tom co jsem dost zásadně změnila svoje živtoní návyky. Uvědomila jsem si, že vše co se děje na povrchu těla, je jenom odraz toho co se děje vevnitř, že mi tělo dává signály o tom, že něco není úplně v pořádku. Když si představím všechny ty nečistoty na obličeji... co je potom asi uvnitř těla? Tím chci řict, že když budete zdraví uvnitř, bude to vidět zvenku. Zamyslete se nad tím.

Otázkou tedy zůstavá - Jak vyléčit své tělo jídlem?
Není na tom nic těžkého, jde pouze o to malinko pozměnit svoje stravovací návyky.

1) Pijte hodně vody!
Zapomeňte na sodovky, voda detoxikuje organismus, vyvadí všechny nečistoty ven a hydratuje.
Vypijte aspoň osm sklenic vody denně, budete se cítit lépe. Nebo zkuste zelený čaj, ten hodně detoxikuje.

2) Sladké a mastné?
Rozhodně omezit, jestli jste zvyklí jíst denně tabulku čokolády a mekáč, tak se to na vás za chvilku podepíše. Kdo ví, možná to začne jenom pár pupínkama, potom přiberete pár kilo a za pár let problémy se srdcem. Jsou to jedy. Neříkám, že se toho musíte vzdát úplně, důležitá je taky duševní pohoda, takže sem tam něco je POVINNÉ, ale rozhodně nevysedávejte v mekáči každý den.

3) Čerstvé a bio produkty!
Vybírejte si nejkvalitnější produkty, začněte zkoumat složení, ujistěte se, že je to co jíte je čerstvé. Chcete dát tělu jídlo, né směs chemikálií a barviv.

4) Vitaminy a minerály!!!!!
Vitaminy a minerály potřebujete, jsou to živiny, které vaše tělo potřebuje, oni jsou důvod proč se vlasy lesknou a kůže září, podporují imunitu, bráni tělo před vnějšími škodlivinami, Jsou to vaši nejlepší kamarádi. Jezte hodně ovoce a zeleniny, ryby, které v sobě mají prospěšné oleje, oříšky, které obsahují zdravý tuk. Nejdůležitější pro pleť je Vitamin A,C,E + Selen, Zinek a Omega 3 + 6 mastné kyseliny.

5) Sportujte a mějte dostatek spánku.
Sportem se tělo čistí přes pot, spánek obnovuje a revitalizuje. Ujistěte se, že v noci spíte aspoň 8 hodin a pravidelně se hýbejte.

6) Nekuřte, nepijte.
To je asi to nejhorší co můžete dělat. Víte kolik chemikálii do sebe dostanete jenom jedním popotáhnutím z cigaret? A jaké následky to má? Prostě ne, nedělejte to, níčíte sami sebe.

7) Doplňky stravy.
Protože je někdy opravdu těžké získat všemožné vitamíny a potřebné živiny z jídla, tak bych se obrátila na dopňky stravy nebo takzvané zelené potraviny. Zelené potraviny jsou super jídlo. Obsahuje to strašně moc vitamínů, minérálu, chlorofylu, vlákniny a enzymů. Tady je seznam toho co používám.
Zinek - nejdůležitější, co se týče pleti, nehtů a vlasů.
Omega 3 + 6 - rybí olej, který likviduje záněty a hydratuje pleť lépe než krém.
Spirulina - "superjídlo" sladkovodní řasa, ani netuším co všechno obsahuje, protože je toho opravdu hodně, má hodně pozitivních účinků na zdraví.
Chlorella - také superjídlo, také řasa, je dost podobná Spirulině a dohromady vám toho dají opravdu hodně.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vampire girl IS Vampire girl IS | 25. prosince 2013 v 13:04 | Reagovat

Povedený článek.Samozřejmě se snažím tohle všechno udržovat,ale třeba ani zaboha nevypiji osm sklenic ,,čehokoliv,, ani vody ne.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama